Taşınma İpucları

Taşınma İpucları

Taşınmak doğru yönetilmediği sürece oldukça stresli bir iş olabileceğinin farkındayız. Bu amaçla 20 yılı aşkın bir tecrübe ile müşterilerimizin yaşamış oldukları sıkıntıları gözlemlayarak işlerinizi kolaylaştırmak için sizlere faydalı olabilecek bazı ipucları sunmak istiyoruz.

  • Genelde, tüm eşyalarınızı toplama süreci başlamak üzeredir. Haftalar veya aylar uzun bir süre gibi görünse de, taşınmak için gerekli olan süre göz açıp kapayana kadar azalı veriyor. Böylece zamana karşı yarış başlıyor! Bu durum, taşınmanın üstesinden gelebilmeniz için işe koyulmak ve artık taşınma programı oluşturmanız gereken bir durumdur. Bu taşınma programda olmasa olmaz bölüm, belirli bir tarihe kadar eşyalarınızın ne kadarının paketlenmesini istediğinizi işaretlediğiniz bir zaman çizelgesine sahip olmaktır. Örneğin taşınma gününe 2 ay kaldıysa ilk ayın sonunda eşyalarınızın en az %60-%70'ini paketlemiş olmanız gerekir. Bunun nedeni, tarih yaklaştıkça, birikmiş bir sürü son dakika iş ile karşılaşmanızdır.
  • Mevcut evinizde veya işyerinizde ne kadar süredir yaşıyor olursanız olun, sizin ve ailenizin, yeni yere taşımaması gereken bir sürü gereksiz eşya birikmiş olacaktır. Genelde ilk kez taşınan kişi, belirli eşyaları kullanma şansları çok düşük olsa bile, her şeyi yanlarına alma hatasına düşerler. Bu taşınma hatasından kaçınmak, taşındığınızda yalnızca daha temiz ve düzenli bir ev tutmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda paketleme sürenizi de kısaltacaktır. Paketlenecek daha az şeye sahip olmak mutlak bir nimet olurken, artık ihtiyacınız olmayan şeyleri vermek veya bağışlamak başkaları için bir nimet olacak! Dahası, eşyalarınızı toplamadan önce dağınıklığı ortadan kaldırmak, yeni evde sahip olduğunuz depolama alanı miktarını artıracaktır.
  • Bir Kurumsal Evden Eve Taşıma Firmasıyla anlaşmak en iyi seçenektir. Profesyonel bir ekipten oluşan kadrosuyla gelip tüm işi siz onları denetlerken yapmasının kesinlikle çok keyiflidir ve birçok avantajı vardır. İşe alınan profesyonellerin yardımı olmadan paketlemek için yeterli zamanı olan ev sahipleri paketleme hizmetini kendileri de halledebilir. Fakat bu bazen risk almaya değmeyebilmektedir. Çünkü kırılan eşyalar çoğu zaman sizin paketleme için ödeyeceğiniz ücretin kata kat üstünde olabilmektedir. Bir ton para biriktirmenin yanı sıra, kırılgan eşyaların ve duygusal değeri olan eşyaların özenle ele alınacağını bilmenin size huzur veren tüm sürecin profesyonellerin ellerine teslim etmek ve kontrolü sağlamak en iyi seçenektir.
  • Yeni bir eve taşınıyorsanız, taşınma öncesi temizlik şarttır. Daha önce kullanılmış bir evde, çıkarılması gereken toz ve kirler olacaktır; yeni inşa edilmiş bir evde ise büyük olasılıkla köşelerde, dar alanlarda ve havalandırmalarda sıkışmış inşaat artıkları ve döküntüler olacaktır. Bu artık ve kirlerin alerjileri tetikleyebilecekleri ve başka sağlık sorunlarına yol açabilecekleri için, taşınmadan önce detaylı bir temizlik yapmak oldukça önemlidir.
  • Taşıma işlemi gerçekleşene kadar her gün öncelikli eşyalarınızın ne olduğunu daha iyi anlıyorsunuz. Şimdi yeni evinizde olduğunuzu ve bu eşyaları bulmak ve paketlerini açmak için mücadele etmek zorunda olduğunuzu hayal edin; sinir bozucu ve zaman alıcı geliyor. Bu senaryodan tamamen kaçınmak için, yeni evde en kısa sürede ihtiyaç duyacağınız temel eşyaları listeleyin ve bunları bir veya daha fazla kutuda bir araya getirdiğinizden emin olun. Kutuları hızlı ve kolay bir şekilde bulmak için evden eve taşımacılık ekibinizden önemli kutularınızı işaretlemelerini isteyin.